Co robi KeywordTool.io? 

Keywordtool.io bazuje na podpowiedziach Google Autocomplete, aby wyciągnąć frazy długiego ogona, a Google Autocomplete to funkcjonalność, która bazuje na danych użytkowników korzystających z Google stąd ten długi ogon jest interesując dla nas. Frazy te wyszukiwane są przez ludzi.

Google Autocomplete czerwone sukienkiZrzut eekranu z Google Autocomplete dla frazy głównej czerwone sukienki | Google Autocomplete czerwone sukienki

Keyword Tool wykonuje za nas rzmudą pracę polegającą na dopisywaniu do głównej frazy kolejnych liter alfabetu oraz przyimków, aby wyciągnąc pełne dane. Google Autocomplete zmienia się z każdym dopisanym wyrazem, literą czy nawet spacją. 

Jeżeli nie lubisz danych tabelarycznych, które proponuje KeywordTool.io może przemówią do Ciebie grafy, które znajdziesz w podobnym narzędziu(lecz ciekawszym wizuealnie), które nazywa się Answer the Public.

Do czego my w Optymeo używamy KeywordTool.io? 

Uzywamy API Keyword Tool-a do odnajdywania content gap w treściach na Waszych stronach www oraz budowania content planów z realnym potencjałem wyszukiwania. Jeżeli nie chcesz przepłacać za treści, które nie przynoszą ruchu z wyników wyszukiwania poproś nas o przygotowania planów dla Twojej redakcji lub Twoich copywriterów.