Wdrożenie WordPress z projektu
Dzięki rozdzieleniu warstwy CMS-a, od szablonów w WordPress bardzo przyjemnie da się wdrożyć każdy zaprojektowany projekt graficzny strony internetowej. W warstwie frontowej (szablon) mamy wpływ na każdy najmniejszy element kodu HTML-a, struktura szablonów WordPress jest prost i intuyctjna, przez co największą pracą przy przygotowaniu szablony dla WordPress-a jest zakodowanie plików PSD do HTML-a, CSS-a i JS-a.
Ograniczać mogłaby nas dostarczana przez WordPress funkcjonalność, ale też bez problemu możemy rozszerzać ją za pomocą Pluginów WordPressa, czyli małych programów wykonujących zadane funkcje.

Sam WordPress (standardowo bez rozszerzeń) daje nam możliwość podzielenia treści na kilka rodzajów:
- strony wpisów (umieszczone w nawet bardzo rozgałęzione taksonomii)
- strony kategorii, które są tylko jedną z możliwych do wyboru taksonomii,
- strony tagowe, które pozwalają dodatkowo kategoryzować treść,
- strony statyczne
oraz do każdego z tych elementów, możemy stworzyć wiele wariacji, które mogą posiadać różne konfiguracje i co najważniejsze we wdrażaniu projektów graficznych różne wyglądy.
Problematyczne przy wdrażaniu WordPress z projektu graficznego są:
- System komentarzy, bo WordPress generuje swoją strukturę ich układu poza szablonami.
- System logowania i panel użytkownika, bo trzeba też modyfikować standardowe elementy WordPress-a, które są poza łatwo edytowalnymi szablonami.
- Brak natywnego obsługiwania Adaptive Web Design (AWD) w szablonach WordPress.
Koszt wdrożenie grafiki z pliku PSD do szablonu WordPress zależy od złożoności projektu, rozlicza się to przeważnie na podstawie ilości różniących się widoków do zakodowania.