Optymeo

Co to jest wyszukiwanie pełnotekstowe?

Wyszukiwanie pełnotekstowe

Daniel W. | 16.11.2019 04:29

Wyszukiwanie pełnotekstowe (ang. full-text search) -  umożliwia sprawne  i wydajne przeszukiwanie zbiorów danych według kryteriów określonych przez użytkownika uwzględniającego odmianę wyrazów, błędy ortograficzne,  synonimy oraz zwracanie dokumentów według założonej z góry ich oceny. 

Jeżeli chcesz mieć wyszukiwanie pełnotekstowe na swojej stronie i trafiłeś do nas, to najprawdopodobniej doszedłeś do miejsca gdzie relacyjna baza danych staje się już mało wydajna, albo zupełnie nie przydatna.

Logo Solr
Logo Solr | Logo Solr

Proponujemy Ci integrację z Solr lub Elasticsearch, czyli z  dwoma najbardziej popularnymi i zaawansowanymi silnikikami wyszukiwania opartymi na bibliotece Lucene. 

Jakie możliwości daje Solr?

Highlithing - wyciąganie fragmentów odpowiedzi dokumentów(treści), które pasują dokładnie do zadanego pytania przez użytkownika oraz zaznaczanie tego fragmentu w całej treści.  Sprawdza się idealnie w wyszukiwarce blogowej lub na portalu internetowym.

Highlithing Solroptymeo.pl | ilustracja | zwrócona odpowiedź z API Solr-a | Highlithing Solr

Faceting - wyciąganie kategorii(ogólnie taksonomii) na podstawie zapytania. Funkcjonalnośc ta jest wykorzystywana do budowania zaawansowanych wyszukiwarek i porównywarek sklepowych, bo faceting ułatwia użytkownikom przeglądanie wyników wyszukiwania poprzez zawężanie tych wyników. 

Autocomplete – bardzo wydajne podpowiadanie szukanej frazy. Możemy wdrożyć funkcjonalność podobną do podopowiadania w wyszukiwarce Google. 

Related -  a dokładnie plugin, który nazywa się MoreLikeThis  i umie zwracać podobne treści do podanych dokumentów. Idealnie sprawdza się do sugerowania innej treści dla użytkowników.  Świetne rozwiązanie pod SEO.

Solr jako wydajny silnik listingów

Sorl dzięki sprawnemu mechanizmowy indeksacji(real-time indexing) w swoim silniku nowych dokumentów może służyć jako znakomity mechanizm do budowania listingów w bardzo dużych serwisach internetowych. 

Wykonujemy integrację  Solr prawie z każdym rodzajem obecnych CMS-ów na rynku. Zapytaj nas o możliwości i sposób integracji. 

Nie robimy tylko audytów SEO. Działamy kompleksowo

SEO

Działamy dla naszych klientów kompelsowo w SEO od audytu SEO, przez strategię linkowania, strategię contentową i optymalizacje pozycji konwertujących słów kluczowych.

Performance Marketing

Serspiciatis unde omnis iste natus laudantium, totam rem aperiam.

Web Development

Specjalizujemy się w tworzeniu skrojnych na miarę Landing Page, mailingów oraz stron prduktowych, które polepszają działania zwiazane z optymalizacją konwersji.
Mamy swojego grafika na pokładzie.

Kampanie PPC

Prowadzimy kampanie dla naszych klientów w Google Ads, Facebook Ads, LinkedIn, Twitterze oraz programaticu.

Wsparcie techniczne

Możemy wspierać Twoje strony www oparte o technologię Laravel i WordPress.

Z kim będziesz pracował?

Właściciel kilku agencji marrketingowych specjalizująych się PR, SEO i Google Ads.

Zdobywał doświadczenie na najwyższym poziomie pracując jako expert SEO w takich portalach jak: serwisy grupy Gazeta.pl i Wirtualna Polska (wp.pl). Obecnie tworzy kampanie dla serwisów z wielu branż.

Image
Mateusz Szałowski
co-founder Optymeo

Skontakuj się z nami!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania

Bardzo szybko dostajesz za darmo wstępną analize i wycenę

Od razu rozmawiasz z ekspertami

Napisz do nas

[email protected]

Zadzwoń

+48-577-467-630