Optymeo

Co to jest RSS?

redakcja | 14.03.2021 01:17

RSS to akronim od angielskiego  RDF Site Summary lub  Really Simple Syndication, który właściwie jest nazwą jednego z rodzajów web feeda, obok feeda Atom i JSON Feed. Do czego służą web feedy? 

Kobieta czyta ta tablecie
Kobieta czyta ta tablecie | envato, choreograph

Web feedy to sposób na dystrybucję informacje o publikowanych nowych treściach na serwisach internetowych, możemy subskrybować feedy z wielu serwisów, blogów oraz agregować je w wygodnym czytniku.

Odpada żmudne sprawdzanie, czy ktoś na danym serwisie coś nowego napisał, to czytnik sprawdzi za pomocą RSS czy pojawiły się nowe i aktualne treści, a my zostaniemy poinformowaniu przez nas czytnik o nowych treściach. 

Prawie niczym nie różni się to od subskrypcji kanałów YouTube, z tym że nie jest nałożony na to algorytm i dostajemy informacje o wszystkich treściach, które pojawiły się w RSS. 

Chociaż to właściciele serwisów i blogów mają pełną kontrolę nad tym co znajdzie się w feedzie RSS, to nowe agregatory pozwalają nam jeszcze dodatkowo filtrować te dane 

Znakomitym czytnikiem na OS X jest Reeder. Ja go łącze osobiście z Feedly. Feedly oprócz subskrybowania web feedów, pozwala na sprawdzanie najnowszych artykułów po frazach w Google News, czy subskrybowanie kont  na Twiterze. 

Czy potrzebny jest Ci na Twojej stronie kanał RSS?

Jeśli publikujesz rzadko i masz mały ruch to oczywiście, zbierzesz za pomocą RSS-a subskrybentów, którzy na początku nawet będą dużo ważyli w ruchu na stronie. 

Nie robimy tylko audytów SEO. Działamy kompleksowo

SEO

Działamy dla naszych klientów kompelsowo w SEO od audytu SEO, przez strategię linkowania, strategię contentową i optymalizacje pozycji konwertujących słów kluczowych.

Performance Marketing

Serspiciatis unde omnis iste natus laudantium, totam rem aperiam.

Web Development

Specjalizujemy się w tworzeniu skrojnych na miarę Landing Page, mailingów oraz stron prduktowych, które polepszają działania zwiazane z optymalizacją konwersji.
Mamy swojego grafika na pokładzie.

Kampanie PPC

Prowadzimy kampanie dla naszych klientów w Google Ads, Facebook Ads, LinkedIn, Twitterze oraz programaticu.

Wsparcie techniczne

Możemy wspierać Twoje strony www oparte o technologię Laravel i WordPress.

Z kim będziesz pracował?

Właściciel kilku agencji marrketingowych specjalizująych się PR, SEO i Google Ads.

Zdobywał doświadczenie na najwyższym poziomie pracując jako expert SEO w takich portalach jak: serwisy grupy Gazeta.pl i Wirtualna Polska (wp.pl). Obecnie tworzy kampanie dla serwisów z wielu branż.

Image
Mateusz Szałowski
co-founder Optymeo

Skontakuj się z nami!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania

Bardzo szybko dostajesz za darmo wstępną analize i wycenę

Od razu rozmawiasz z ekspertami

Napisz do nas

[email protected]

Zadzwoń

+48-577-467-630