Optymeo

Jak wyłączyć wtyczkę WordPress bez dostępu do panelu administracyjnego?

redakcja | 07.08.2020 11:36

Jeżeli wtyczka ma błąd albo występuje konflikt z naszą instalacją WordPresa-a (za sprawą użytych wtyczek, konkretnych wersji, konkretnego szablonu, nawet aktualizacji lub naszego innego błędu) to błąd krytyczny występujący w kodzie przeważnie odcina nam dostęp panelu administracyjnego, a cała strona zwraca tylko jeden z błędów http.

Ilustracja  wyłączanie awaryjne wtyczki WordPress
Ilustracja wyłączanie awaryjne wtyczki WordPress | Ilustracja depositphotos.com | autor inspiring.vector.gmail.com oraz logo WordPress

Wyłączanie wtyczek WordPress poza panelem administracyjnym możemy wykonać poprzez dostęp do plików instalacji na serwerze lub poprzez modyfikację bazy danych.

Jeśli problem występuje na produkcji, to trzeba działać szybko. Poniżej przedstawiamy najmniej skomplikowany sposób, jakim jest dostęp do plików, żeby wyłączyć taką wtyczkę. Nawet osoba bez doświadczenia programistycznego nie powinna mieć z tym większych problemów.

Jak wyłączyć wtyczkę WordPress poprzez FTP?

  1. Zaloguj się na swój serwer za pomocą klienta FTP. Dane do logowania powinieneś mieć od swojego dostarczyciela hostingu.  Do zalogowania użyj program, który nazywa się klientem FTP, polecamy jeden z popularniejszych, jakim jest FileZilla
  2. Znajdź główny katalog, w którym zainstalowany jest Twój WordPress. Kiedy masz stronę na hostingu współdzielonym, przeważnie będzie to public_html.
  3. Wejdź do katalogu wp-content, a następnie do plugins. 
  4. Odnajdź w katalogu plugins swoją wtyczkę.  wszystkie wtyczki WordPresszrzut ekranu FileZilla | wszystkie wtyczki WordPress
  5. Zmień nazwę tej wtyczki na dowolnie inną. Najlepiej dodać na początku podkreślenie. zmiana nazwy wtyczki WordPresszrzut ekranu FileZilla | zmiana nazwy wtyczki WordPress

WordPrees trzymając konfigurację włączonych/wyłączonych wtyczek pamięta nazwę katalogu wtyczki. Jeżeli wyłączyłeś wtyczkę powodującą problem, powinieneś bez problemu móc zalogować się do panelu administracyjnego, a strona powinna już działać. W Kokpicie zobaczysz tylko informację, że wtyczka została wyłączona z powodu błędu, bo plik wtyczki nie istnieje. 

Uwagi dodatkowe! 

Wtyczka ze zmienioną nazwą katalogu cały czas będzie widniała na liście wtyczek do zainstalowania w panelu administracyjnym. Po rozwiązaniu problemu należy powrócić do jej poprzedniej nazwy i dopiero włączyć, bo jeżeli wtyczka jest z oficjalnego repozytorium, to pobiera informacje o update na podstawie nazwy katalogu.

Wtyczka wywołująca konflikt może znajdować się w katalogu  mu-plugins  zamiast  w katalogu plugins. Katalog mu-plugins to katalog ze wtyczkami „must-use”,  których nie da się dezaktywować. Są zawsze włączone, bo znajdują się w tym katalogu i nie da się ich wyłączyć z panelu.  Jeżeli chcesz  wyłączyć taką wtyczkę, musisz przenieść ją z tego katalogu do innego.

Nie robimy tylko audytów SEO. Działamy kompleksowo

SEO

Działamy dla naszych klientów kompelsowo w SEO od audytu SEO, przez strategię linkowania, strategię contentową i optymalizacje pozycji konwertujących słów kluczowych.

Performance Marketing

Serspiciatis unde omnis iste natus laudantium, totam rem aperiam.

Web Development

Specjalizujemy się w tworzeniu skrojnych na miarę Landing Page, mailingów oraz stron prduktowych, które polepszają działania zwiazane z optymalizacją konwersji.
Mamy swojego grafika na pokładzie.

Kampanie PPC

Prowadzimy kampanie dla naszych klientów w Google Ads, Facebook Ads, LinkedIn, Twitterze oraz programaticu.

Wsparcie techniczne

Możemy wspierać Twoje strony www oparte o technologię Laravel i WordPress.

Z kim będziesz pracował?

Właściciel kilku agencji marrketingowych specjalizująych się PR, SEO i Google Ads.

Zdobywał doświadczenie na najwyższym poziomie pracując jako expert SEO w takich portalach jak: serwisy grupy Gazeta.pl i Wirtualna Polska (wp.pl). Obecnie tworzy kampanie dla serwisów z wielu branż.

Image
Mateusz Szałowski
co-founder Optymeo

Skontakuj się z nami!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania

Bardzo szybko dostajesz za darmo wstępną analize i wycenę

Od razu rozmawiasz z ekspertami

Napisz do nas

[email protected]

Zadzwoń

+48-577-467-630